O nas - Kaleva | Domowa, amatorska hodowla psów rasowych

Idź do spisu treści

Menu główne:

O NAS
Pierwszego cocker spaniela – suczkę tricolor – kupiłyśmy w 1971 roku.
Nasza wiedza kynologiczna rozwijała się powoli, literatury fachowej prawie nie było, do zachodnich źródeł nie było dostępu. Jedynym, niewyczerpanym źródłem wiedzy o historii rasy, wzorcach, o hodowli spanieli na świecie i w Polsce, genetyce i behewiorze był prof. Kazimierz Ściesiński. Z czasem udało nam się zaprenumerować niemieckiego Jagdspaniela, z bezcennymi informacjami z europejskich wystaw i opisami startujących psów, i dużo później rocznik angielskiego Cocker Spaniel Club.
Lata 80-te to były dobre czasy dla cockerów; na wystawach specjalistycznych pojawiało się i 400 psów; na wystawach krajowych w jednej klasie było po 30 kolorowych cockerek i tyleż psów, cockerów o złotym i czarnym umaszczeniu było nie mniej. Championat wówczas to było coś! Naszą pierwszą championką była Mercedes Kuwaka (ur. 1983). Jej biało-czarna córka Ch. Furora Kaleva dała początek hodowli Lidki i Grzegorza Dobrowolskich Galida.
W 1988 r. sprowadziłyśmy niebiesko-srebrnego psa Lindridge Lucky Strike z angielskiej hodowli Angeli Hackett. Jego najlepszą córką była Ch. Atencja Galida (po Furorze), jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich suk. W 2012 r.  z Niemiec przyjechała do nas srebrna cockerka Ingrid’s Onja of Classic Line.
Od 2007 r. poza cockerami mamy także gryfoniki: Ch. Sillję Bargest, jej dwie córki Int. Ch. Janice Joplin Kaleva i Int. Ch. Jackie Brown Kaleva, w 2013 r. dołączył do nas żywiołowy El Dorado Diksilendas, a zaraz po nim energiczna brabantka – Union Grif Maxima.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego