O rasie - Kaleva | Domowa, amatorska hodowla psów rasowych

Idź do spisu treści

Menu główne:

Cockery
Cocker jest piękny. Bardzo żywy, wesoły, inteligentny, ogromnie lubi się uczyć. Jak każdy pies myśliwski potrzebuje dużo ruchu. Wcale nie oznacza to, że wymaga dużego mieszkania. W domu cocker najczęściej śpi. Potrzebuje natomiast przynajmniej jednego dłuższego spaceru w ciągu dnia (co najmniej godzinę), podczas którego mógłby się swobodnie wybiegać. To wspaniały pies dla ludzi aktywnych − wytrwale biega, pływa, sprawdza się w agility. Jest kochający, czuły, wrażliwy. Jednym słowem to pies wszechstronny − można z nim pracować, można się bawić i można się do niego czule poprzytulać.
Cockery kolorowe (łaciate) mają zgodne charaktery, nie wywołują i nie wdają się w awantury, nie walczą o dominację. Wszelkie spory w naszym stadzie rozstrzygane są „ustnie”, a nie siłowo. Żaden z naszych psów (a mamy je od 1971 r.) nigdy nie użył zębów, tak w stosunku do ludzi jak i do psów.
Jedwabisty włos cockera szybko odzyskuje właściwą kondycję i wygląd nawet po spacerze wśród jesiennych, błotnistych pól i krzewów. Trzeba oczywiście usunąć wplątane patyczki, czy rzepy, ale błoto osypie się bez śladu nawet z białego włosa.
Cocker wymaga trymowania. Można to robić samemu lub udać się do specjalisty.
Cockery na ogół w dobrym zdrowiu dożywają średnio 14−15 lat. Długo też zachowują młodzieńcze usposobienie. Mają dobre apetyty, ale jeśli mogą się wybiegać, nie ma kłopotu z nadmierną tuszą.
 

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego